Συμμετοχή σε Ραδιοφωνική εκπομπή

Οι καθηγητές και μαθητές του 6ου ΓΕΛ Λάρισας που συμμετέχουν στο Πρόγραμμα «Σχολεία-Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» ευχαριστούμε τον Ραδιοφωνικό Σταθμό της ΕΡΑ Λάρισας και τον δημοσιογράφο κ. Άρη Ψύχα για τη ζεστή φιλοξενία τους στην πρωινή εκπομπή «Πολιτικό Ημερολόγιο», την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2024, και ώρα 09:00-10:00 π.μ. Μας δόθηκε το μικρόφωνο και μιλήσαμε για Ευρώπη, Ευρωεκλογές και νέους. Για παιδεία, όνειρα και μέλλον. Μιλήσαμε με λέξεις αλλά και με νότες. Και τραγουδήσαμε ένα ολοδικό μας τραγούδι για την Ευρώπη (στίχοι, μουσική, εκτέλεση: Δημήτρης Παπαδόντας- Τόλιου, τραγούδι: Κλειώ Γκρίγκα και Δημήτρης Παπαδόντας-Τόλιου). Το αφιερώνουμε σε όλα τα σχολεία του Δικτύου EPAS και στην Ευρώπη που θέλουμε και οραματιζόμαστε.