Αιμοδοσία στο 6ο ΓΕΛ Λάρισας

Την Πέμπτη  11/4/2024 πραγματοποιήθηκε  Εθελοντική Aιμοδοσία   στο αμφιθέατρο του  σχολείου μας,  με την υποστήριξη κινητής μονάδας αιμοδοσίας από το   Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας. Την προσπάθεια στήριξαν μαθητές και μαθήτριες της Γ’ Λυκείου του σχολείου μας, ο Σύλλογος Διδασκόντων και γονείς των μαθητών μας. Στο σχολείο μας υπάρχει τράπεζα αίματος για τα μέλη της σχολικής κοινότητας του 6ου ΓΕΛ. Όποιος επιθυμεί να συμμετάσχει εθελοντικά μπορεί  να προσφέρει  αίμα  αναφέροντας να προσμετρηθεί για την τράπεζα του σχολείου μας. Ενημερώνουμε   για τις ημέρες και ώρες που μπορεί να προσέλθει κάποιος στα κέντρα αιμοδοσίας της πόλης μας. Γενικό Νοσοκομείο Λάρισας: Καθημερινά 08:30-13:00, 18:00-20:00 Σαββατοκύριακα από τις 09:00-12:00 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας: Καθημερινά από τις 8:00-18:30 Σάββατο από τις 10:00-13:00 Απευθύνουμε ανοιχτό κάλεσμα  σε όλους να στηρίξουν την προσπάθεια γιατί…..

Δέκα λεπτά από το χρόνο μας σώζει ζωές.